Ayetel Kürsi okuyan kişi kendini güvene alır. Ayetel Kürsi 170 defa okunursa; Allah okuyan kimsenin her işine yardımcı olur. Ayetel Kürsi okuyan kimse sıkıntı. zorluk ve darlık çekmez! Kederden uzak ve bolluk berekete kavuşur.

Ayet-el Kürsi Latin Okunuşu:

Allahü lâ ilâhe illâ hüvel hayyül kayyûm.

Lâ te’huzühû sinetün ve lâ nevm.

Lehû mâ fis-semâvâti vemâ fil erd.

Menzellezî yeşfeu indehû illâ biiznihi.

ya’lemü mâ beyne eydîhim vemâ halfehüm velâ yühîtûne bişey’in min ilmihî illâ bimâ şâe vesia kürsiyyühüssemâvâti vel erd.

Velâ yeûdühü hıfzuhumâ ve hüvel aliyyül azîm.
Ayet-el Kürsi Meali:

Allah… O’ndan başka İlah yoktur.

Diridir, Kaimdir.

O’nu uyuklama ve uyku tutmaz.

Göklerde ve yerde ne varsa hepsi O’nundur.

İzni olmaksızın O’nun Katında şefaatte bulunacak kimdir?

O, önlerindekini ve arkalarındakini bilir.

(Onlar ise) Dilediği kadarının dışında, O’nun ilminden hiçbir şeyi kavrayıp-kuşatamazlar.

O’nun kürsüsü, bütün gökleri ve yeri kaplayıp-kuşatmıştır.

Onların korunması O’na güç gelmez. O, pek Yücedir, pek büyüktür.

Cuma günü Ayet’el Kürsi okumanın önemi

Ayetel kürsi Okumanın fazileti nedir? 171 ayetel kürsi fazileti

Ayetel kürsi Okumanın fazileti nedir?

Ayetel kürsi Okumanın fazileti nedir?

Ayetel kürsi okumanın bir çok faydası ve fazileti vardır. Bunları saymakla bitirmemiz mümkün değildir. Bu konuda elimize geçen bilgiler ışığında sizlere (Ayetel kursi faziletini) anlatmaya çalışacağım..

Ayetel kürsi öncelikle söylemem gerekirki bir dua değildir. İçerisinde dua ile ilgili bir terim bile geçmemektedir. Allah Teala’yı tas tamam ismi azam-ı ile öven bir ayet-i kerime olduğu bilinmektedir.

Ayet-el Kursi,  KURAN’I KERİM’in Bakara suresinde geçen 255. ayetinde bulunan kursi kelimesinden aldığı isimle Ayetel Kursi olarak adlandırılmıştır.

İnternette bulunan bir çok yazıda Ayetel Kursi hakkında bazı bilgiler mevcut ancak kimsenin işine yaradığı söylenemez; Aşağıda belirtmiş olduğum maddeler bunlardan bazıları. 

Hepsinin gerçekten fazileti var. Ancak doğru zamanda ve doğru okuma teknikleri ile bu olgulara ve faydalara erişebilmek mümkündür

 • ayetel kürsi ezberle
 • ayetel kürsi faydaları
 • ayetel kürsi dinle
 • ayetel kürsi fazileti
Ayetel Kürsi Okumanın Fazileti

Ayetel Kürsi Okumanın Fazileti

Ayetel kursi üzerinde bulunan 70 hafaza meleğinden büyük ihtimal ile birçoğumuzun  haberi yoktur. Bu arada hafaza melekleri insanlar üzerinde de bulunmaktadır. Önümüzde bir melek, Arkamızda bir melek olmak üzere bizleri koruyan, koruyucu meleklerimiz var. Bizleri kötü ruhlardan, kazalardan ve belalardan muhafaza etmek için; Cin, ifrit ve şeytan saldırılarına karşı kol kanat germeleri için Allah CC Tarafından bizlere sunulmuş olan değerli nimetlerinden bazılarıdır.

 • ayetel kürsi diyanet
 • ayetel kürsi türkçe okunuşu ve anlamı fazileti
 • ayetel kürsi anlamı kısa
 • diyanet ayetel kürsi indir
Ayetel Kürsi Okumanın Fazileti

Ayetel Kürsi Okumanın Fazileti

Pekala, bizler türk milleti olarak her ne kadar Arap milletlerine yakın olsak bile; onlar kadar arapça’ya yatkın bir dilimiz olmayabilir. Bu bakımdan konuya teleffuz konusu ile başlayalım ve aşağıda Ayetel Kursi ile ilgili tüm sorularınıza başlıklar eşliğinde cevaplar verelim..
Aşağıda belirtmiş olduğum her başlık internette arattığınızda Ayetel Kursi ile ilgili bir çok yazı ve makale bulmanız mümkün. Ancak bu kadar kapsamlı değildirler. Bu yazıda Ayetel kürsi hakkında bilinen tüm detaylara deyineceğim…

313 ayetel kürsi okumanın fazileti

https://www.youtube.com/watch?v=LOHHvYLKWb4

333 Ayetel Kursi okumanın fazileti‘ni gece geç saatlerde okuyarak bu fazilete erişebilmeniz mümkün değildir. Günleriniz ve yaşam şartlarınız 333 Ayetel Kursi okumanın faziletine erişmeniz birer sebebdir.

Ayetel kursi okumak Kalp ile Allah’a bağlanmak olarak adlandırılabilir. Bu birleşmeyi gerçekten yapabilmeniz için kendinizi en temiz hale getirmeniz başlıca imanın şartıdır. Nitekim temizlik imandandır.

1.  Temiz olunuz

Evinizi, temiz tutmak mümkün değilse odanızı, Odanızı temiz tutmak mümkün değilse vücudunuzu, vucudunuzu temiz tutmadığınız zaman Kuran’ı Kerim ile zaten bir ilişkiniz olamaz. Abdest’siz Kuran’ı Kerim’e dokunulamamaktadır.

2. Ayetel Kursi’yi Doğru okuyunuz

Ayetel kürsi nasıl doğru okunur? sorusunun yanıtı olarak kendi denediğim en etkili yöntemlerden birisi olarak adeta  kendi içinizde yankılanan o aşkı hissettirebilecek bir yöntem olarak; Videolu veya ses kayıtlı tarifi sizlere anlatayım.

Aşağıdaki videolar işinizi görür; kulaklığınızı takın odaklanın ve sureyi aynen okuyucu gibi durarak ve uzatarak aynı şekilde okumaya çalışın, Belki ilk başlarda zorlanabilirsiniz ancak zamanla çok daha iyi olacaksınız. Cennet halkı videoları:

https://www.youtube.com/watch?v=EbK5zw1mglQ

 1. 41 ayetel kürsi okumanın fazileti
 2. 7 ayetel kürsi okumanın fazileti
 3. 7 ayetel kürsi okumak
 4. ayetel kürsi okuyanların yaşadıkları
 5. ayetel kürsinin bilinmeyen sırları
 6. 171 ayetel kürsi fazileti
 7. 313 ayetel kürsi okuyanların yaşadıkları

Ayetel Kursi Okumanın Başlıca Faziletleri: Ayet-el kürsinin birçok faziletleri vardır. Hazreti Allahın tevhidi ile alakalı olan bir ayettir.

Ayet- el kürsi okunan eve şeytan giremez. O evde büyü tutmaz. 7777 ayetel kürsi fazileti

Devamlı olarak ayet- el kürsi okumaya devam eden kişi hem dünyada hem ahirette büyük makamlara erişir.

Ayet- el kürsi nimetler 313 defa okuyup ve her okuyuşta huuu diye üfürülürse o nimet bereketlenir. 313 ayet- el kürsinin hatim adedidir.

Ayet- el kürsi okumayı adet edinen kimsenin geçmişte işlemiş olduğu günahlar bağışlanır. Hazreti Allah o kişiye hayır kapılarını açar.

313 ayetel kürsi okuyanların yaşadıkları

Ayetel Kursi Okumanın Başlıca Faziletleri

Ayetel Kursi Okumanın Başlıca Faziletleri

Bir kişi 7 defa okuyup birincide sağına ikincide soluna üçüncüde önüne dördüncüde arkasına beşincide yukarı altıncıda aşağı ve yedincide içine hu diye üflerse ve son olarak etrafını çevreleyecek şekilde üflerse melekler onu çevreler ve o gün içinde o kimseye bela isabet etmez.

Ayet- el kürsi her namazdan sonra okunmalıdır. Bunu okuyan kişiye cennetin sekiz kapısı açılır ve dilediği kapıdan cennete girer.

Cenabı hak sevdiği bir kuluna namazdan sonra ayet- el kürsi okumayı unutturmaz. Kabir ehli için okunursa cenabı hak ayet-el kürsinin fazileti hürmetine o kabir ehlilin kabrini genişletir ve makamını yükseltir. Okuyan kişiye de sevap yazılır.

Gece yatmadan önce okunursa kişi kendini ve ailesini güven içine almış olur. Sıkınltılı zamanlarda okunursa Allah’ın izni ile sıkıntı geçer.

Ayetel Kürsi okunan eve şeytan giremez. Büyücü sokulamaz. Ayetel Kürsi okumaya devam kişi; hem dünyada hemde ahirette yüce makamlara ulaşır. Günahlardan sakınmaya başlar. Huzura erer. Mevki ve makamı artar.

Ayetel Kürsi durak yerlerinin sayısınca 17 kelimeleri sayısınca 50 harfleri sayısınca 170 resuller ve ashabı kiram sayısınca 313 defa okuyan kişinin her arzusu yerine gelir. Cesareti artar. Kendim bunu bizzat denedim. Halk arasında sevgi saygısı ve itibarı çoğalır. İstediği makama ulaşır. Hiç kimse ona zarar veremez. Peygamber Efendimiz in S.A.V. isimleri sayısınca 201 defa okursa dünya ve ahiretle ilgili istekleri geri çevrilmez. Gerçekten hiç bir duam geri çevrilmedi.

Benzer Makale: İhlas Suresi Okumanın Fazileti ve Faydaları

313 ayetel kürsi okuyanların yaşadıkları

313 ayetel kürsi okuyanların yaşadıkları

313 ayetel kürsi okuyanların yaşadıkları

Ayetel Kürsi; yemek buğday pirinç arpa gibi şeylere 313 defa okunarak her okunuşta o şeye üflenirse bereketi artar o şeyde bereketlilik olur. ayetel kürsi okuyanların yaşadıkları

Ayetel Kürsiyi hergün okumayı adet haline getiren kişinin ALLAH geçmiş günahlarını bağışlar. Okuyan hem Tevhid hemde Tilaveti yerine getirmiş olur. Bu da üstün bir zikir olur.

Ayetel Kürside 34 ilahi isim vardır. 17 acık olarak 17 de kapalı olarak. Aynı zamanda 17 mim harfi 17 de vav harfi vardır. ALLAH’ın en büyük ismi Ayetel Kürside mevcuttur. Bu yüzden Ayetel Kürsi ile dua edilirse kabul görür.
Ayetel Kürsiyi bir hacet ve arzunun olması için okumak o işin olmasına vesiledir. Bu ayeti okumaya devam eden devamı nispetinde fayda görür.

Bu ayeti okumaya ancak peygamberler sıddıklar ve şehidler devam eder. Kişi okumaya devam ederse ahlakı sehid ve sıddıkların ahlakına ulaşır.

Ayetel Kürsiyi okumaya devam eden kişiye; ALLAH hayırlı ve faydalı kapılar açar. İlim öğretir. Gizli bilgileri ve tedavi etme yollarını öğretir. Hem Zahiri hemde Batıni ilim nasip eder.

Ayetel Kürsi Okumanın Fazileti ve Faydaları

Ayetel Kürsi okunur ve sevabı kabir ehline bağışlanırsa o kabir nurla dolar kabir genişler ve ölünün derecesi mevkisi ve makamı yükselir. Okuyanada büyük sevap verilir.

Ayetel Kürsiyi çok okuyanın anlayışı artar. Düşman şerrinden kurtulur. ALLAH’ı büyük isimleriyle anmak zikretmek isteyenler Ayetel Kürsiyi okumalıdırlar. Ayetel Kürsi ilahi rahmet ve nusret kapılarını açar.

Sıkıntılı anlarda Ayetel Kürsi okunursa sıkıntı geçer. Tehlike durumunda okunursa o tehlikeden kurtulunur.

Ayetel Kürsiyi 170 defa okuyana ALLAH her işinde yardımcı olur. Zorluk çekmez. Üzüntü ve kederden uzak olur. Rızkı genişler. Arzularına ve isteklerine kavuşur

Bakara Suresinin ilk 4 ayeti Ayetel Kürsi Ayetel Kürsiden sonraki 2 ayeti ve Bakara Suresinin son 5 ayetini okuyanın kendisine ve ailesine şeytan ve kötülük yaklaşamaz. Deli üzerine okunmaya devam edilirse şifaya kavuşur.

Şehvete düşkün kötü ahlaklı ve kötü kişiler okur ve okumaya devam ederlerse durumları değişir. Ahlakları düzelir ve en iyi hale yönelmiş olurlar.

Ayetel Kürsiyi okuyan kendini güven içine alır. Cin şeytan ve insan zarar veremez.

Gece yatarken okuyan kendini güven içine aldığı gibi ailesini ve komşusunuda koruyup güven içine alır.
Her farz namazını mütakip Ayetel Kürsi okuyan ikinci bir namaza kadar korunmuş olur. Yatarken okuduğunda 2 melek onu korumakla görevlendirilir
Ayetel Kürsiyi her farz namazının arkasından okuyana Cennetin 8 kapısı birden açılır dilediğinden içeri girer. ALLAH okuyana; şükredenlerin kalblerini sıddıkların amellerini ALLAH’a dost doğru yönelenlerin sevabını verir. Ölünce doğruca Cennete girer. Muttakilerin elde edeceği mükafat verilir.

Evinden çıkarken Ayetel Kürsi okuyan kişinin günahları bağışlanır şeytanlar ondan uzaklaşır. Cin şeytan ve insan şerrinden ve korkularından emin olur. Her şeyden muhafaza olunur.

Gece ve gündüz 10 defa İhlas ve Ayetel Kürsiyi okumaya devam eden kişi; ALLAH’ın rızasını kazanır. Şeytandan korunur. Mahşerde peygamberlerle birlikte olur.

Ayetel Kürsi Okumanın Fazileti ve Faydaları

Ayetel Kürsi ile dua edilirse

Ayetel Kürsi ile dua edilirse

Ayetel Kürsi okunan evden şeytanlar 30 gün kovulmuş olur 40 günde büyücü ve sihirbaz giremez.

Ayetel kürsi’nin Bazı Sırları İse Şunlardır:  fazileti sırları:

Şeyhül Ekber, Arifi Billah, Şeyh Muhyiddin-i bin Arabi (K.S) der ki:Her kim gece ve gündüz içerisinde Ayet’el Kürsi’yi 1000 defa okur ve buna 40 gün devam ederse (ara vermeden), Allah’a yemin ederim , Allah’a yemin ederim , büyük olan Allah’a yemin ederim ki, Kur’an-ı Azime yemin ederim ki, o kimsenin ruhaniyeti inkişaf edip kalp gözü açılır, Melekler o kimseyi ziyaret etmeye gelirler, o kimsenin her muradı hasıl olur.

Ayetel Kürsi okunan eve şeytan giremez. Büyücü sokulamaz. Ayetel Kürsi okumaya devam kişi; hem dünyada hemde ahirette yüce makamlara ulaşır. Günahlardan sakınmaya başlar. Huzura erer. Mevki ve makamı artar.

Cübbeli Ahmet Hoca – Ayet-el Kürsî’den önce okunan ve 70 Milyar Hasene kazandıran dua…

Ayetel Kürsi; okuyanı kötü ahlaktan kurtarır. Kişiyi Allah’a yöneltir.

Ayetel Kürsi Okuyan kişiyi dinlemek üzere melekler gelip o yerde bulunur, saf tutup dururlar. ihlas suresi okunan eve uğradıklarında secdeye kapanırlar. Haşr suresi okunan evde diz üzeri çöküp dururlar. ayetel kürsi dinle

Ayetel Kürsi günde 50 defa okunursa, okuyan şeytandan korunur.

ihtiyacı ve isteği olan 170 Ayetel Kürsiyi okuduktan sonra 3000 defa Ya Kafi, Ya Ğani, Ya Fettah, Ya Rezzak isimlerini zikredip, ihtiyacını Allah’dan isterse isteği kabul olur.
170 defa Merih saatinde okursa her türlü günah ve beladan korunur. insanlar arasında itibarlı olur.

Zuhal saatinde okursa amirler yanında, patronu yanında büyük itibara ve makama erişir.

Müşteri saatinde okursa dert ve kederi dağılır. Tüm kötülüklerden korunur. Hapisten kurtulmaya sebeb olur.

Şems saatinde okunursa büyük mertebe ve derecelere yükselir. Halkın dertleriyle ilgilenecek uygun bir mevkiye gelir.

Zühre saatinde okunursa dostları, arkadaşları arasında ve aile içinde kıymeti artar. Dünya işlerinden istediği olur.

Utarit saatinde okursa kin ve düşmandan korunur. Düşmanının helakı niyeti ile okursa düşmanından kurtulur.

Utarid Saati Hangi Vakittir?

 • 1- Pazar günleri zeval vakti yani güneş tam tepedeykenki vakit.
 • 2- Pazartesi günleri akşam vakti.
 • 3- Salı günleri öğlen vakti.
 • 4- Çarşamba günleri sabah vakti.
 • 5- Perşembe günleri öğlenle ikindi arası vakit yani mabeyn vakti.
 • 6- Cuma günleri kuşluk vakti.
 • 7- Cumartesi günleri ikindi vakti.

Kamer saatinde okursa rızkı genişler, bereketi artar.

Akıl ve anlayışın artması niyetiyle, Ayetel Kürsi 50 defa yağmur veya zemzem suyuna okunur ve içilirse bu gerçekleşir.

Ayetel Kürsi 18 defa hergün okunmaya devam edilirse Allah okuyanı tevhid ruhuyla diriltir. Kalbini buna açar, rızkını genişletir. Kıymeti yücelir. Yazıp üzerinde taşıyanı Allah musibet, afet, kaza ve belalardan korur.

Ayetel Kürsi şer ve kötülükten korunmak niyetiyle okunur ve “vela yeuduhu hıfzuhuma ve hüvel aliyyül azim” kısmı arka arkaya 70 defa tekrar edilerek okunursa tehlike ve kötülük ortadan kalkar. Aynı okuma şekli cin ve şeytandan korunmak içinde uygulanır.

Ayetel Kürsi ev veya iş yerinin kapısının üst kısmına yazılırsa o yere hırsız giremez, o yerin rızkı artar.

Ayetel Kürsi yazılıp bir eşya arasına yerleştirilirse o eşya çalınmaz. Zarara uğramaz.

Ayetel Kürsi bir kaba 3 defa yazılır ve içine su konulup, hastaya içirilir. içirilirken; falan hastalıktan kurtulup şifa bulmaya niyet ettim denilirse, Allah’ın izniyle hasta şifaya kavuşur.

Sabah yataktan kalkıp, abdestli bir şekilde 3 defa Ayetel Kürsiyi okuyan kişi, akşama kadar; akşam namazının ardından 3 defa okuyan, sabaha kadar şeytan, cin ve insan şerrinden korunur.

Bir dileği olan gece yarısından sonra, abdestli olarak, kıbleye yönelip, 170 Ayetel Kürsi okuyup, dileğini Allah’dan isterse, isteği olur.

Ayetel Kürsi Okumanın Fazileti

Ayetel Kürsi Okumanın Fazileti

Ayetel Kürsi Okumanın Fazileti

Cuma günü sabah namazından önce, abdestli olarak, tenha bir yerde, kıbleye yönelip, diz üzerine oturup, 313 defa Ayetel Kürsi okuduktan sonraYa Rabbel Azim bu ayeti kerime hürmetine 313 ehli bedir ve 313 ashabı talut hürmetine muradımı ihsan buyur” diye dua edenin maksadı gerçekleşir. 313 ayetel kürsi okumanın fazileti

7 adet tuz parçasının her birine 7 defa Ayetel Kürsi okuyup, aç karnına besmele ile hergün yutarsa balgamdan kurtulunur.

Uykuda, rüyasında korkan kişi yattığı zaman Euzu Besmele ile 3 Ayetel Kürsi okuyup, her birinde “vela yeuduhu hıfzuhuma ve hüvel aliyyül azim“i 3 defa tekrar ederek yatarsa korkulu rüyadan kurtulur.

Sara tutan kişiye 21 Ayetel Kürsi okunursa kendine gelir.

Ayetel Kürsi Okumanın Fazileti ve Faydaları

Ayetel Kürsi Okumanın Fazileti ve Faydaları

Bir kağıda 11 defa Ayetel Kürsi; safran, gül suyu, misk karışımı mürekkeple yazılır. üzerinede 101 defa Ayetel Kürsi okunur, öd yada anberle tütsülendikten sonra, bir yerin kapısının üzerine konulursa o haneye; hırsız, düşman girmez,afetlerden korunur. Ticaret haneye asılırsa o yer hem korunur, hemde bereketi, kazancı artar.
Bir kağıda 3 Ayetel Kürsi yazıp, üzerine 1289 defa Ya Allah, Ya Hayy, Ya Kayyum, Ya Ali, Ya Azim okunur, sonra muşamba veya naylona sararak üzerinde taşıyan kişinin rızkı ve kısmeti açık olur. Düşman şerrinden ve afetlerden muhafaza olur.

Büyü dolayısıyla bağlı olan kişi için; bir kase içine Ayetel Kürsi yazılır, içine su konulur. üzerine 101 Ayetel Kürsi ve 1289 defa Ya Allah, Ya Hayy, Ya Kayyum, Ya Ali, Ya Azim okunur. O suyu 3 gün sabah aç karnına içilirse bağı çözülür.

Ayetel Kürsi bir kağıda yazılıp haşerenin bulunduğu yere asılırsa, oradaki haşereler gider.

Bir kağıda Ayetel Kürsi yazılıp, üzerine 21 Ayetel Kürsi, 3 ihlas, 21 Salatü Selam okunup, bir tarlaya gömülürse, o tarlanın bereketi ve mahsülü artar. Korunur, muhafaza olur..
Yüce Kur’anda en üstün ayet Ayetel kürsidir.. Cenab-ı Hak bu ayetin başında ‘’Allah hu la ilahe illa Huvel hayyul kayyum buyuruyor’’.. Kim bu üç ismi anıp devam ederse, süratle faydasını bulur…

Ayetel Kürsi Zikirleri

Ayetel Kürsi Zikirleri

Ayetel Kürsi Zikirleri

RIZK İSTEDİĞİNDE :La ilahe illallahür REZZAK de.
ŞEREF ARZU ETTİĞİNDE :La ilahe illallahül MUIZZ söyle.
İLİM TALEB ETTİĞİNDE :La ilahe illalahul ALİM de.
Ayetel kürsi hayatımızda olmassa olmazlardandır dilimizden hiç düşürmemeliyiz.

Ayetel Kürsi ne anlama gelir?

Ayet el Kürsi kaç ayettir?

En uzun sure bakara suresi olduğu gibi aynı zamanda da kuranı kerimdeki en uzun ayet de bakara suresindedir. Bakara suresinin 282. Ayeti kerimesi kuranı kerimdeki en uzun ayettir. Kısacası ayetel kursi hangi surede geçer sorusunun cevabı: 2. sure olan Bakara suresinin 255. ayeti Ayet-el Kürsi‘dir.

Hayyum ve kayyum ne demek?

EL- KAYYUM; Gökleri ve yeri, tüm canı cansız varlıkları ayakta tutan anlamına gelmektedir. EL-HAYY: Diri her şeye gücü yeten ve her şeyi bilen anlamına gelmektedir. HAYYUM VE KAYYUM ifadeleri yüce Allah (c.c)’ın isimleri arasında yer almaktadır. Özellikle Ayetel Kürsi’de geçmektedir.

Hayydır ne demek?

Hayy, ezelî ve ebedî diri olan, uyuklama, yorulma gibi noksanlıklardan uzak olan. Var. Diri, tam ve mükemmel mânâsıyla hayat sâhibi demektir. Ezeli ve ebedi bir hayat ile diri olan.

 1. ayetel kürsi okuyanların yaşadıkları
 2. 7 ayetel kürsi okumak
 3. ayetel kürsi ezberle
 4. ayetel kursi
 5. ayetel kürsi dinle
 6. 313 ayetel kürsi okumanın fazileti
 7. 7777 ayetel kürsi fazileti

Ya Kuddüs Ya Allah ne demek?

Kuddûs. Allah’ın İsimlerinden Sözlükte “temiz olmak” mânasındaki kuds kökünden türemiş mübalağa bildiren bir sıfat olan kuddûs “tertemiz, pak, kusurdan arınmış” demektir.

Okunması Gereken benzer Sureler: