İlim Sahibi Olmak İçin! Ayetel Kursi

İlim Sahibi Olmak İçin! Ayetel Kursi

Bakara Suresi’nin 255. Ayeti ile kainatta bulunan en tesirli diyebiliriz çünkü başka yok. Ayetel Kursi ile ilim sahibi olmak mümkün mü sorusunun yanıtını vereceğim...

Selam değerli kardeşlerim; Cennet Halkı, Olarak sizlere her zaman bilgilerim dahilinde faydalı olabilecek bilgiler vermeye çalışmaktayım.

Bana faydasının dokunduğu ve beni takip eden herkeze faydasının dokunacağından emin olduğum bu formülü 2017 yılında keşfettim.

Allah Teala’nın bir lütfudur diye düşündüğüm bu ayetel kursi formülünü sizlerlede paylaşmak istedim.

İnternet üzerinde yazmış olduğum diğer makalelerden Güzel görünme duasını şuan internette yok web site problemlerinden dolayı kaldırdım.

Yakın zamanda cennethalki.net web sitemde güzel görünmek ile ilgili ve İhlas suresinin hiç bilmediğiniz faydaları hakkında iki makalemde var. Onlarıda yayınlayacağım Pinterest’te Cennet Halkı takipte kalınız.
Ayetel Kursi Öncelikle okumayı bilmeyen kardeşlerim için;

Ayetel Kursi Arapça

اللّهُ لاَ إِلَـهَ إِلاَّ هُوَ الْحَيُّ الْقَيُّومُ لاَ تَأْخُذُهُ سِنَةٌ وَلاَ نَوْمٌ لَّهُ مَا فِي السَّمَاوَاتِ وَمَا فِي الأَرْضِ مَن ذَا الَّذِي يَشْفَعُ عِنْدَهُ إِلاَّ بِإِذْنِهِ يَعْلَمُ مَا بَيْنَ أَيْدِيهِمْ وَمَا خَلْفَهُمْ وَلاَ يُحِيطُونَ بِشَيْءٍ مِّنْ عِلْمِهِ إِلاَّ بِمَا شَاء وَسِعَ كُرْسِيُّهُ السَّمَاوَاتِ وَالأَرْضَ وَلاَ يَؤُودُهُ حِفْظُهُمَا وَهُوَ الْعَلِيُّ الْعَظِيمُ

Ayetel Kursi Arapça Latin Okunuşu

Allahü la ilahe illa hüvel hayyül kayyum* la te’huzühu sinetüv vela nevm* lehu ma fis semavati ve ma fil ard* men zellezı yeşfeu ındehu illa bi iznih* ya’lemü ma beyne eydıhim ve ma halfehüm* ve la yühıytune bi şey’im min ılmihı illa bi ma şa’* vesia kürsiyyühüs semavati vel ard* ve la yeudühu hıfzuhüma* ve hüvel alıyyül azıym

Ayetel Kursi Türkçe Anlamı (Meali)

Allah kendisinden başka hiçbir ilah olmayandır. Diridir, kayyumdur. Onu ne bir uyuklama tutabilir, ne de bir uyku. Göklerdeki her şey, yerdeki her şey onundur. İzni olmaksızın onun katında şefaatte bulunacak kimdir? O, kulların önlerindekileri ve arkalarındakileri (yaptıklarını ve yapacaklarını) bilir. Onlar onun ilminden, kendisinin dilediği kadarından başka bir şey kavrayamazlar. Onun kürsüsü bütün gökleri ve yeri kaplayıp kuşatmıştır. (O, göklere, yere, bütün evrene hükmetmektedir.) Gökleri ve yeri koruyup gözetmek ona güç gelmez. O, yücedir, büyüktür.

Ayetel Kursi Okunuşu Video

 

Değerli kardeşlerim din kültürü bilgimin çok zayıf olduğunu düşünüyorum. Kendimi geliştirmek için sürekli kitap okuyorum, okuduğum kitaplar genellikle kişisel gelişim ve dini, Fıkhi kitaplar .
Konuyu fazla uzatmak istemiyorum ancak; web sitelerinde bu yazıların gararak yazılması gerekiyor. Aramalarda iyi bir konuma gelinebilmek için bu şekilde  kelimelerin uzaltıması gerekiyor.

Neyse ben size İlim sahibi olmak için ( Ayetel Kursi ) okuma formülü ve gelecek 1 yıl boyunca ne yapacağınızın tarifini sizlere anlatacağım…

Gerekli olan malzemeler

1 Adet Koyun Kellesi

1 Kutu Balık Yağı

Kardeşlerim şimdi bu kelle, balık yağı felan  sizlere sanki kötü bir şey yapıyormuşuz gibi gelebilir. Ancak bu kötü bir şey değildir. Ortada büyü veya sihir yoktur. Sadece sebeb yaratıyoruz. Allah teala hiçbir şey yokturki sebebsiz var etmiş olmasın. Bir sebebi mutlaka vardır. Peygamberimiz Hazreti Muhammed Sallallahu Aleyhi Ve Sellem Efendimizin bile yaşamında bir çok sebebler örnek gösterilmektedir. Bunlara örnek olarak Hz. Hamza’nın vahşi adında bir köle tarafından mızrakla öldürülmesi ve Vahşi’nin Müslüman olup cennete girmesi gibi ledün ilmine bağlı bir sebebdir.

Hz hamzayı öldüren birisi nasıl olurda cennete girmiştir. Oda Müslüman oldu  ve mızrağını Müslümanlara karşı savaşan kafirlere yöneltmesinin sebebidir. Hz Hamza’yı öldürmesi. Buna bağlı olarak örnektede anlattığım gibi birçok bu tarz havadisler mevcuttur.

Sebeb olarak en temel örnek ise yere ekilen tohumun koca bir ağaca dönüşmesi yeterli olacaktır. İnsanların öldükten sonra nasıl tekrar dirilecekler ? Sorusununda yanıtı olarak Kuru toprağa ekilen tohumların yeşermesi Allah Teala tarafından örnek gösterilmiştir.

Yoksa Allah C.C. Toprağa ol dese oluvercekken neden tohum eksinki Tohumlar sebebdir. Yaratmayı Rabbimiz Sebeblere bağlı olarak yaparki Zira dünya imtihan alanıdır. Bu imtihan alanında Cinleri, Şeytanları ve Melekleri gözlerimiz ile görürsek o zaman Kuran’ı Kerim’de Yazan herşey tasdik edilmiş olur ve imtihan olmaktan çıkar yaşamımız ve herkez Allah’a Tapar Kuran’ı Kerim’e göre yaşar.

Yukarıdada anlattığım iki malzemeye ihtiyacımız var. Bunlardan Koyun kellesi her hangi bir kasaptan rahatlıkla bulabileceğiniz birşeydir.

Değerli kardeşlerim Tarifine geçelim:

Koyun kellesini kaynatıp kurban bayramında kesmiş olduğunuz Kurbanlarınızın kellesini ütüledikten sonra kaynatınız. Zaten daha önce yaptığınız bir şey ailemizde mutlaka buna rast gelmişizdir.

Koyun kellesini kaynattıktan sonra bize gerekli olan bölge beyni. Burası çok önemli kardeşlerim. Beynini çıkartıp bir tabağa koyun.

Çıkarmış olduğumuz beyin üzerine Ayetel Kursi Okuyacağız. Ben 1 kez okumuştum. Ancak dileyen istediği kadar okuyabilir En ideali 7 dir.  Eğer yapabilirseniz 99 defa’da Ya Alim Allah İsmi Esmayıda tekrarlayınız.

Okuduktan sonra Afiyetle Yeyiniz.

Buradan itibaren yemiş olduğumuz Beyin bizim beynimize bir milyonda %1 oranında  etkileşim oluşmuş oluyor ortalama olarak. Peki biz bu oranı ne ile besleyeceğiz ve onun gelişmesini Hafıza ve odaklanma problemlerimize karşılık onu daha etkili haline nasıl getireceğiz. Elbette yine tohumdan örnek vereceğim: Ağacın tohumunu ekersiniz. Ağaç fidan olur. Peki şimdi ne gerekir Onu Sulamak gerekir. Bizde Yaptığımız bu işlemin sulama yöntemine geçeceğiz.

  1. Okuma

Okuma olayı yine “Ayetel Kursi” Okuyarak yapacağımız ve günlük bir kez de olmak üzere okumamız gereken bir teknik. Her gün Mutlaka bir kere (Ayetel Kursi ) Okuyoruz.

  1. Beslenme

Beslenme ise yukarıda belirttiğim Balık Yağı (Omega 3 Ve Omega 9) Kaynağı olan balık yağı Deniz ürünlerinin çoğunda bulunmaktadır. Topraktan çıkan bitkiler arasında ise Semiz otunda bolca bulunduğunu biliyorum.

Kardeşlerim Benim kullandığım balık yağı sporcuların kullandığı bir kapsüldü.

Kullandığım Balık Yağını Buradan Satın Alabilirsiniz.

Çok etkili ve anında tesir ettiğini mutlaka göreceksiniz. Eğer sizin daha etkili ve kullandığınız Balık yağlarınız var ise onlarıda kullanabilirsiniz veya Bolca Balık ve benzeri Omega 3 Ve Omega 9 kaynağı yiyecekler tüketerekte  Bu ihtiyacı karşılayabilirsiniz.

Balık yağı satan firma ile herhangi bir anlaşmam bulunmamaktadır. Uzun zamandır spor fitness ile uğraştığımdan dolayı firma ile ilişiğim oradan ibarettir.

Balık yağını kullanırken sabahları uyanınca aç karnına tüketmenizi tavsiye ederim.
Her sabah boş miğdeye giren balık yağı miğdenizde rahatlama ve bağırsakların daha iyi hissetmesi için faydalı olacaktır.

Bu çalışmalar neticesinde en kısa zamanda hissedeceğiniz bir gelişme olarak görsel hafızanızın muazzam derecede arttığını göreceksiniz. Öte yandan ruhsal olarak bazı gelişmeler meydana gelecektir. Benim en yoğun hissettiğim duygu ise boşluktan sonra görülen karanlıktı. Sorguladığım şey ise Allah Nasıl birşeydi Düşüncesi.. Anladımki Tüm kainatın Arkasında bir boşluk vardı. Bu boşluğun sonsuzluğunun arkasında ise yokluk vardı. Ve Allah Yokluk için de var olandı. Sonrasında Bana kim Allah’ Teala’yı sorarsa ona O odur diyeceğimden başkası değildir. Kardeşlerim Anlatmak istediğim şey şudur. Sorgulama mekanizmanız bu formülü yaptıktan sonra bu derece artıyor. Öğrenmek istediğiniz herşeyi öğreniyorsunuz. Benim 2 yılda öğrendiğim şeyler den başlıca şeyler hiçbir eğitim ve destek almadan Web sitesi kurmak, Adobe programlarının Hepsi, İngilizce, Rusça ve Arapça şuan hala devam ettiğim temel öğrendiğim şeyler arasında. Gelişmiş olarak Auto cad ve Android uygulama yapımı gibi bir çok program ve eğitim setlerinede giriş yaptım ancak faydasız gördüğüm için vaz geçtim. Eğer sizde kuran okumayı öğrenemiyorum. İngilizce bilmiyorum, Arapçayı keşke ana dilim gibi konuşabilsem, Şu programı kullanabilsem, Bu nasıl yapılır gibi bilmediğiniz şeyler varsa bu formülü deneyip tekrar deneyin bakalım imkansız dediğiniz o korktuğunuz şeyleri nasıl alt edeceksiniz. Ve hayatınız nasıl muhteşem olacak göreceksiniz. Şimdilik anlatmak istedikerim bu kadardı.

Cennet halkı, Sitemizi ve güncel paylaşımlarımızı Sosyal medya dan Tüm platformlardan ( Facebook, Twitter, İnstagram, Pinterest ve Youtube Başta olmak üzere takip edebilirsiniz. Öneri ve Şikayetlerinizi cennethalki@gmail.com Mail adresinden bana eposta gönderebilirsiniz.

Alttaki Resmi Pinleyerek Destek Olabilirsiniz. Makaleyi Beğendiyseniz Arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın Hasetlik etmeyin. Cennet Halkı sitesi admini olarak sitemizin gelirleri ile Cennet halkı’nın daha çok gelişmesine harcamalar yapmaktayım. Bana destek olmak için Web sitemizde bulunan ilginizi çeken reklamlar olursa tıklamaktan çekinmeyiniz.  1 kez tıklamak ve gittiğiniz sitede  sayfalarda 1 kaç saniye gezinmeniz bize 0,10 krş kazandırır. 200 TL Kazandık 1 Yılda Bu kazanç ile 200 tl lik facebook sayfası için reklam hizmetlerinde kullanılacaktır. Saygılarımla Akif Crk.

İlim Sahibi Olmak İçin Ayetel Kursi
İlim Sahibi Olmak İçin Ayetel Kursi

Leave a comment

* - Required fields