İş görüşmesine mi gidiyorsunuz? Acaba sonuç ne olacak merak içindesiniz! Peki korku ve heyecanınızı hafifletmek için ne tür yollara başvurmalısınız? İşte bu yazımda size iş görüşmesi sırasında kalbinizi ferahlatacak gerçek bilgiyi vereceğim. Toplumuzda her türlü insan olduğu gibi farklı inançlara sahip bireylerde bulunmaktadır. Araştırmalarımda gördüğüm başvuru kaynakları arasında ne kendisine, nede etrafındakilere hiç bir fazileti faydası bulunmayan menbahı çin olan buda heykelinden bile medet uman kimseler olduğuna rastladım.

Benzer Aramalar şu yönde:

wu wei prensibi
budizm sembolleri
iç sıkıntısı için dua
mandala
hinduizm ritüelleri

Ha şimdi siz diyorsunuz ki; İş görüşmesine giderken okunacak Dua ile ne alakası var.

Şimdi İş görüşmesine giderken okunacak Dua’yı buraya yazıyorum. Aslında İş görüşmesine giderken okunacak Dua olarak istediğiniz içinizden geçen türkçe olarak da çağrıda bulunabilirsiniz. Örneğin; Allah’ım bu işi bana hayırlıysa nasip et. diye dua edebilirsiniz. Ancak dualar imanın kuvvetiyle kabul makamına ulaşırlar cevap alırsınız her çağrınıza ama kabul makamı başka cevap merci başkadır.

İş görüşmesine giderken okunacak Dua

Öncelikle evden çıkarken 2 fatiha suresi okuyoruz. Yol boyunca Ayetel Kürsi okuyabilirseniz heyecan ve korkunuz kaybolacaktır.  Yol boyunca okuyamam diyorsanız evden çıkmadan önce 2 fatiha 7 ayetel kürsi okuyun yeterli olacaktır.

Yetmedimi; Hala korku devam ediyorsa:

Hasbiyallahu lâ ilâhe illâ Hû, aleyhi tevekkeltu ve Huve rabbül arşıl azîm.

Allah bana yeter, O’ndan başka ilah yoktur. Ben yalnız O’na dayanırım. Çünkü O, büyük Arş’ın, muazzam hükümranlığın sahibidir.’” (Tevbe, 9/129).

Son olarak Allah bana yeter diyerek işimizi Allah’a havale ediyoruz. En doğrusunu o bilir.

Konuşma sırasında heycanlanırsanız. Allah’ım kalbimi ferahlat demeniz yeterli olur. (içinizden.)

“Musa ‘Rabbim!’ dedi,
‘Gönlüme ferahlık ver.
İşimi bana kolaylaştır.
Dilimden düğümü çöz.
Ki sözümü iyi anlasınlar.

(Tâhâ, 20)