Şifa ayetleri hakkında tesirli olması için bu yazıyı kaleme alıyorum. Çünkü insanların Cennet Halkı youtube kanalında en çok izlenen videolar sırasında ilk başta şifa ayetleri videosunun olmasından dolayı.

Buna istinaden bu yazıda  dinleyerek ve kendiniz uygulayarak Allah’ın izniyle şifaya kavuşacaksınız. Burada şuna değinmek istiyorum. Bu tarz yazıları yazmadan önce aşağı yukarı 20 30 kez yazıp yazıp sildiğim oluyor acaba yaptığım doğrumu yanlışmı kuşkusundan veya şurdaki yazı olmamalıydı şu ayeti acaba yanlışmı yazdım falan diye çoğu kez zor bela bir yazı yazıyorum.

Bu ve benzeri yayınlar hazırlarken kendim tesirini görmeden yazmayı uygun bulmuyorum. Ayetel kursi faydalarını ve faziletlerini yazmadan önce geçirdiğim süreci o makalede söz etmedim. Gelecekte onunla ilgili bir nasıl yapılır yazısı hazırlarım Allah’ın izniyle. Şimdilik bu gelişmeleri bir kenara bırakıp Şifa ayetleri konumuza yüzeysel bir giriş yapalım.

Okumadıysan : Ayetel Kursi Fazilet ve Faydaları

Şifa Ayetleri nelerdir

Tevbe Suresi (14) Onlarla savaşın ki, Allah sizin ellerinizle onlara azap etsin, rezil etsin ve sizi onların üzerilerine galip kılsın, Mü’min toplumun gönüllerine şifa versin,

Yunus Suresi (57) Ey insanlar! Rabbinizden size bir öğüt, göğüslerdeki (şüphe ve sıkıntılar) için bir şifa ve Mü’minler için bir hidayet ve rahmet gelmişir.

Nahl Suresi (69) ‘Sonra meyvelerin hepsinden ye de Rabbinin sana kolaylaştırdığı (yaylım) yollarına gir.” Onların karınlarından çeşitli renklerde bal çıkar. Onda insanlar için şifa vardır. Şüphesiz bunda düşünen bir (toplum) için bir ibret vardır.

İsra Suresi (82) Kur’an’dan Mü’minler için şifa ve rahmet olan şeyleri indiriyoruz. Zalimlerin ise yalnızca ziyanını artırır.

Şuara Suresi, (80) “Hastalandığımda da O bana şifa verir.”

Fussilet Suresi (44) Eğer biz onu başka dilde bir Kur’an yapsaydık onlar mutlaka, “Onun âyetleri genişçe açıklanmalı değil miydi? Başka dilde bir kitap ve Arap bir peygamber öyle mi?” derlerdi. De ki: “Bu Kur’an, iman edenler için bir hidayet ve bir şifadır. İman etmeyenlerin kulaklarında bir ağırlık vardır ve o, onlar için bir körlüktür.” İşte onlar kendilerine uzak bir yerden seslenilir.”

Kuran’ı Kerim başlı başına bir şifa kaynağıdır. Ancak Allah cc. katında herşeyi yoktan var ederken. Yer yüzünde hikmet vakıf olur. Bu durumda yeryüzünde oluşan herşey bir bahane ve sebebe dayalıdır. Rabbimiz böyle uygun görmüş. Şimdi kanalımda video izlemeniz güzel bunu severim ancak dinleyerek şifa ummak armut piş azıma düş olmuyormu birazcık.

Ben’de sizlere bu tembellikten kurtaracak hazır gıda niteliğinde sadece 3 dakikada ısıt ye taktiğini göstereceğim. Bunun için bize bazı gıdalar gerekiyor Örneğin Bal, Tuz, Su gibi genellikle tükettiğimiz gıdaları sebeb olarak hikmete uygun hale getirmeliyiz. Yoksa yoktan var etsin Allah’ın gücü herşeye yeter diyerek olmuyor sevgili kardeşlerim. Eğer öyle olsaydı 7/24 namaz kılmamız ve çalışmamamız gerekirdi.

İç hastalıkları İçin Bal

Bir kaşık bal üzerine şifa ayetlerini okuyoruz.  Ve hastalık geçene kadar şifa ayetlerini okuyor ve bu balı tüketiyoruz. Allah’ın kendi iradesiyle yani sizin imtihan olduğunuz bir hastalık değilse Şifa olur ancak Rabbimiz imtihan ediyorsa buna hiç bir güç yetmez iyileştirmeye.  Açıklamam gerekirse sigara içen birisi sigara’dan dolayı akciğer kanseri olmuşsa bunu şifa ayetleri ile tedavi etmek mümkün olabilir. Buna sebeb sizin sigara içmenizdir. Öteki taraftan bakarsak Doğuştan olan bir hastalık veya gece uyudunuz sabah uyandınız doktorların bile çare bulamadığı bir hastalık varsa bu ayetlerle ancak sabır dileriz. Korona virüsü gibi Allah’ın henüz şifasını göstermediği bir hastalığın imtihan olduğu açık değilmi sizcede. (İbret)

Cilt Hastalıkları İçin Tuz ve Su

İki parmak arası tuzu düz bir zemine örneğin bardak altlığına koyun ihtiyaca göre çoğaltılabilir. Üzerine bir kaç damla su damlatın (Sedef ) hariç Temre ve benzeri cilt rahatsızlıklarınızda şifa görürsünüz Allah’ın izniyle. Eğer hastalık durumu yanma ve benzeri durumsa Tuz kullanmayınız….

Deri üstü can yakmayan cilt lekeleri – nasır gibi basit ama acılı rahatsızlık veren durumlarda suyu kullanınız aynı balda yaptığımız gibi okuduğumuz şifa ayetlerini videodaki okuyucuyu takip ederek aynı adetce okuyup suya veya tuza üflüyoruz ve rahatsız olduğumuz bölgeye sürüyoruz.  Yakın zamanda neden olduğunu bilimiyorum Temre gibi birşey oluştu Omuzum da koltuk altıma yakın bir yerde şifa ayetleri okudum tuz ve su yukardaki tertibatın aynısını yaptım. Öyle uyudum sabah uyandığımda baktımki biraz pembeleşmiş ve sanki iyileşiyor gibiydi ertesi gün tekrar yapmadım 3 gün sonra baktığımda orada oluşan yaradan eser kalmamıştı. Allah şifa versin Allah’ın izniyle bir an önce şifaya kavuşmanız dileğimle. Hastalık gerçekten zor.

Bende bişey yok yatalak Hastam var O nasıl okuyacak?

Onun için  rahatsızlık durumlarını sıraladık ancak yatalak hastalarda ağrı gibi ortopedik veya kas ağrılarının giderilmesindede el avuçlarımız devreye giriyor bunu peygamberimiz Hz.Muhammed S.a.v ‘de dahil uygulamıştır. Elbette en büyük ölüm hariç her derde deva ayet Fatiha Suresi‘dir.

Videodaki şifa ayetlerini okuduktan sonra mutlaka niyeti şifa diyerek Fatiha suresi okunmalıdır. Burada açıklıyorum ve yapılacak sıralamayı liste halinde aşağıda sizlere sunacağım.

Şifa ayetlerini Okuyun Mümkünse burada biraz ezbere alana kadar okuyun en az 10 tekrar Okuduktan sonra diliniz alışana kadar tekrarlayın.

Şifa Ayetleri Nasıl Okunur

Bu video ön izleme gibidir geniş uygulamalı video aşağıdaki:

Tevbe Suresi, 14. âyet

Tevbe Sûresi, 14. âyet

Şifa ayeti Tevbe Sûresi, 14. âyet

Okunuşu: Ve yeşfi sudûra kavmin mu’minîn.

Türkçe Anlamı: Allah, müminlerin kalplerine şifa versin ve gönülleri ferahlasın.

13x Tekrar

Yunus Suresi, 57. âyet 

Yunus Sûresi, 57. âyet

Yunus Sûresi, 57. âyet Şifa Ayeti 2

Okunuşu: Ve şifâun limâ fîs sudûri. 

Türkçe Anlamı: Yüreklerin dertlerine şifâdır.

11x Tekrar

Nahl Suresi, 69. âyet

Nahl Sûresi, 69. âyet Şifa Ayeti 3

Nahl Sûresi, 69. âyet Şifa Ayeti 3

Okunuşu: Yahrucu min butûnihâ şarâbun muhtelifun elvânuhu fîhi şifâun lin nâs(nâsi), 

Türkçe Anlamı: Onlar (arıların) miğdelerinde rengarenk bir şerbet (bal) vardır ki, o insanlara şifâ olur.

3x Tekrar

İsra Suresi, 82. âyet

İsra Suresi, 82. âyet Şifa Ayeti 4

İsra Suresi, 82. âyet Şifa Ayeti 4

Okunuşu: Ve nunezzilu minel kur’âni mâ huve şifâun ve rahmetun lil mu’minîn

Türkçe Anlamı: Ve Biz Kur’ân’la öyle bir şey indirdik ki o, müslümanlar için şifâ’ dır ve rahmet’ dir.

3x Tekrar

Şuara Suresi, 80. âyet

Şuara Suresi, 80. âyet Şifa ayeti 5

Şuara Suresi, 80. âyet Şifa ayeti 5

Okunuşu: Ve izâ maridtu fe huve yeşfîn

Türkçe Anlamı: Ve Hastalandığımda bana şifâ veren O’dur.

33x Tekrar

Fussilet Sûresi, 44. âyet

Fussilet Sûresi, 44. âyet Şifa Ayeti 6

Fussilet Sûresi, 44. âyet Şifa Ayeti 6

Okunuşu: Kul huve lillezîne âmenû huden ve şifâun

Türkçe Anlamı:  De ki: O, ( Kur’ân’ı Kerim ) iman edenler için doğru yolu gösteren bir kılavuz ve şifâ kaynağıdır.

3x Tekrar

Yukarıdaki şifa ayetlerini doğru şekilde okumalıyız ayetin tamamı değildir. Sadece şifa bölümlerini okuyoruz yazan şekilde altlarında tekrar adetleri yazıyor toplamda 6 tane şifa ayeti vardır. Toplamda 66 kez şifa ayeti okuruz. En son Niyeti şifa diyerek Allah cc Şifa ismi ile Niyeti şifa der Fatiha suresini okuruz.

Şifa Ayetleri Video

https://www.youtube.com/watch?v=4Qx5YX5Qo5Q

Tertibat şu şekilde olmalı

 • Abdest Alıyoruz
 • Sayı adedince okuma bitince bala tuza suya veya avcunuza ne varsa elinizde üzerine üflüyoruz.
 • Örneğin 3 Tekrar bitti üfle
 • en son videonun sonuna ulaştığımızda Ya Şafi Niyeti şifa şifa ver rabbim diyerek Fatiha Suresini okuyoruz. Ve üflediğimiz bal tuz su veya avcumuzu rahatsızlığımıza uyguluyoruz.

Ya Şafi

Fatiha Suresi Okunuşu 

 1. Bismillahirrahmanirrahim
 2. El hamdü lillahi rabbil alemin
 3. Er rahmanir rahıym
 4. Maliki yevmid din
 5. İyyake na’büdü ve iyyake nesteıyn
 6. İhdinas sıratal müstekıym
 7. Sıratallezine en’amte aleyhim ğayril mağdubi aleyhim ve lad dallin

Fatiha Suresi Türkçe Anlam

 1.  Bismillâhirrahmânirrahîm
 2.  Hamd, alemlerin Rabbi olan Allah’a mahsustur.
 3.  O Rahmân’dır, Rahîm’dir.
 4.  Din/Hesap gününün sahibidir.
 5.  Yalnız sana ibadet eder ve yalnız senden yardım dileriz.
 6.  Bizi doğru yola ilet.
 7. Nimet verdiğin kimselerin yoluna. Gazaba uğrayanların ve sapanların değil.

Benzer Yayın : Fatiha Suresi Hakkında Herşey

Dikkat bu ilaç veya tıbbi bir yöntem değildir. Bunları yapmadan önce doktorunuza mutlaka danışınız. Olurda beklenmeyen bir sonuç görülürse Bol su ile durulayın.  ” TUZ İÇİN SADECE ” Diğerlerinin yan etkisi yok.