Hz Yusuf Filmi izle;  Ba-bil’e bağlı Fedan kentinde yaşayan Hz. Yakub uzun süredir oranın valisi olan dayısının (Laban) sürüsüne çobanlık yapmakla hayatını sürdürüyordu. Putperest olan Fedan halkı yağmur yağması için Ba-bil’in ana tanrıçası iş’tara adaklar sunuyorlar, bu kente yağmur yağmamasının nedenini tanrıların Yakub‘un yaptıklarından hoşnut olmadıklarına bağlıyorlardı.

Hz Yusuf filmi kaç yılda çekildi

Hz. Yusuf 2008 yapımı, başrol’ün de İranlı aktör Mustafa Zaman-inin oynadığı Faracullah Selahşur dizisidir. Dizide Yusuf’un hayatı ele alınmıştır. Hz Yusuf Filmi izle

Fedan kentinde Yakub insanların tek tanrıya inanmalarını ve Ona ortak koşmama-larını söylüyordu. Fedan halkı özellikle de İştar tapınağının kahinleri tüm öfkelerine rağmen Vali La-ban’dan dolayı Yakub’a bir şey yapamıyorlardı. Fedan halkından tanrıları küçümseyen birini Yakub’a gözdağı vermek için ölüm cezası verirler.Yakub tam ateşe atılacağı sırada kan parasını vererek kurtarır.Bu davranışı Mahkumun ve karısının kendisinin ve karısının iman etmesini beraberinde getirir.

Ba-bile bağlı Fedan kentinde yaşayan Hz. Yakub uzun süredir oranın valisi olan dayısının (Laban) sürüsüne çobanlık yapmakla hayatını sürdürüyordu. Putperest olan Fedan halkı yağmur yağması için Ba-bil in ana tanrıçası iş’tara adaklar sunuyorlar , bu kente yağmur yağmamasının nedenini tanrıların Yakub un yaptıklarından hoşnut olmadıklarına bağlıyorlardı. Fedan kentinde Yakub insanların tek tanrıya inanmalarını ve Ona ortak koşmamalarını söylüyordu.

Fedan halkı özellikle de iş’tar tapınağının kahinleri tüm öfkelerine rağmen vali Laban dan dolayı Yakub a bir şey yapamıyorlardı. Fedan halkından tanrıları küçümseyen birini Yakub’ a gözdağı vermek için ölüm cezası verirler.Yakub tam ateşe atılacağı sırada kan parasını vererek kurtarır.Bu davranışı Mahkumun ve karısının kendisinin ve karısının iman etmesini beraberinde getirir. Hz. Yusuf dizisinin 1.bölümünü Hz. Yusuf Cennet Halkı Web Sitesinden izleyebilirsiniz.

Hazreti yusuf‘un filmi full izle

Hazreti Yusuf Filmi Hakkında: 

  • Orijinal Adı: JOSEF THE PROPHET
  • Türkçe İsmi: HAZRET-İ YUSUF
  • Yönetmen: Ferecullah Silahşör
  • Oyuncular: Mustafa Zamani, Mahmud Pakniyet, Cafer Dehgan, Cihanbahş Sultani, Ketayun Riyahi, Leyla Bolukat
  • Görüntü Yönetmeni: Resul Ahadi
  • Ses: Ahmed Amiri
  • Yapım Yılı: 2008
  • Yapım: CIMA Film Center
  • Süre: 45 x 55 dakika